Szanowny Inwestorze

Nazywam się Aleksandra Piaścik, mieszkam w Katowicach wraz z grupą lekarzy, rehabilitantów, zootechników uruchamiam  pierwszy w Polsce ośrodek rehabilitacyjny z delfinami, czyli Górnośląskie Centrum Delfinoterapii (GCD). Za pomocą 5 delfinów-butlonosów będą w nim leczone dzieci oraz osoby dorosłe cierpiące na choroby: neurologiczne, onkologiczne, psychiczne oraz kobiety z nieprawidłowym przebiegiem ciąży.  Przy obiekcie ma działać mały hotel i restauracja. Mamy m.in. biznes plan, cash flow, podpisaną wstępną umowę o kupnie delfinów, opracowane systemy: filtracji, zasalania i odsalania wody, cały schemat koncepcyjno-funkcjonalny ośrodka zrobiony przez architektów, kadrę medyczną przeszkoloną do pracy z delfinami oraz kadrę medyczna dla delfinów. Prowadzimy działalność gospodarczą, która przynosi zyski. Nie mamy długów ani wziętych kredytów.

Delfiny które otrzymamy już 3 pokoleniu urodziły się w delfinarium i nie mają żadnych szans na powrót do życia w ich naturalnym środowisku. Unia Europejska oraz polskie prawo zezwalają na  budowanie takich obiektów.

Szanowny Inwestorze

Koszt całego przedsięwzięcia wynosi ok. 35-36 mln zł. Banki nie chcą nam dać kredytu ponieważ mamy za mały wkład własny. Szukamy więc inwestorów,  współwłaścicieli delfinarium oraz sponsorów.  Resztę pieniędzy chcemy otrzymać z banku jako kredyt, który poręczy Krajowy Fundusz Poręczeń Kredytowych. Z biznes planu wynika, że szybko spłacimy cały kredyt i będziemy przynosili zyski.

Przy uruchamianiu ośrodka pomogło nam już ok. 50 lekarzy różnych specjalizacji oraz wielu znanych ludzi z całego świata,  m.in. Plácido Domingo, Andrea Bocelli, dr Howard Horvitz (noblista z dziedziny medycyny), prof. Bruce Butler (noblista z dziedziny medycyny), Queen – brytyjski zespół rockowy, prof. Wojciech Kilar, Zbigniew Boniek, Krystyna Janda, Maja Włoszczowska, Michel Platini, Marek Kamiński ( polarnik), Sebastian Kwa otaz Rafał Sonik.  Wiele osób tzw. „sławnych i podziwianych”  robiło sobie zdjęcia z delfinami lub z nimi pływało m.in. Lionel Messi ( piłkarz), piłkarze FC Barcelony, Robin Williams, Jackie Chan, Michael Jackson, Scott Carpenter (astronauta), Otylia Jędrzejczak,  Luc Besson, Pierce Brosnan (James Bond) oraz Sting. Księżniczka Stefania z Monako została matką chrzestną dwóch butlonosów ze szwajcarskiego delfinarium.

Szanowny Inwestorze

Delfinoterapia jest uznaną na świecie metodą rehabilitacji. Polega na zabawach i ćwiczeniach pacjentów z delfinami. W czasie seansu ultradźwięki emitowane przez bultonosy przenikają ludzkie ciało powodując drobne, pozytywne zmiany w zniszczonych komórkach. Ponieważ delfiny ciekawi u człowieka wszystko co odbiega od normy czyli nowotwory, protezy tam kierują lecznicze wiązki. W czasie zabaw z delfinami zwiększa się też u człowieka wydzielanie  endorfin, które m.in. zmniejszają uczucie bólu i głodu. Efekty terapii są rewelacyjne, zwłaszcza u dzieci  cierpiących na autyzm. Wiele maluchów, które nie potrafiło wypowiedzieć ani jednego słowa, po zabawach z delfinami mówią, czytają i reagują na otoczenie.

Obecnie w delfinariach rehabilitowani są pacjenci cierpiący na ok. 80 chorób m.in. autyzm, zespół Downa, porażenia kończynowe, stwardnienie rozsiane, zanik mięśni oraz choroby nowotworowe.  Dofinansowanie powoduje, że może z niej korzystać szerokie grono chorych. Potencjalnym rynkiem usług oferowanych przez GCD w ujęciu geograficznym jest centralna, północna  oraz i południowo-wschodnia część Europy tj. Polska, Słowacja, Czechy, Węgry, Austria, Ukraina, Niemcy, Francja, Szwajcaria, Grecja, Cypr także kraje skandynawskie. Na podstawie danych o osobach chorych na: nowotwory, autyzm, epilepsję, zanik mięśni, stwardnienie rozsiane oraz zespół Downa oszacowano, że potencjalny rynek pacjentów może obejmować ok. 2,5% populacji w/w Państw (ok. 7 mln osób).  Niemieckie, austriackie oraz norweskie ministerstwo zdrowia pokrywa koszty delfinoterapii swoim pacjentom.

Obecnie na świecie działają tylko 4 takie profesjonalne ośrodki lecznicze: w Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Ukrainie i Curacao. Były jeszcze inne, ale z powodu działań wojennych zostały zamknięte np. Ośrodek Delfinoterapii Ukraińskiej Akademii Nauk. Ponieważ w wielu państwach Europy środkowo-wschodniej nie ma  w ogóle delfinariów m.in. w Polsce, Norwegii, Szwecji, Czechach, Austrii, Białorusi, Łotwie i Słowacji Górnośląskie Centrum Delfinoterapii będzie przyciągało zarówno krajowych jak i zagranicznych klientów m.in osoby chore, miłośników delfinów, płetwonurków, lekarzy, fizjoterapeutów, weterynarzy,  naukowców (fizyków zajmujących się ultradźwiękami, reżyserów dźwięku) oraz studentów z wielu kierunków.

Brak konkurencji na rynku powoduje, że delfinarium ma duże szanse i możliwości w sferze finansowej i marketingowej. Dotyczą one strategii rynkowych, marketingu, pozytywnego PR, oczekiwanej stopy zwrotu, preferencyjnych źródeł finansowania projektu oraz stabilnych źródeł przychodów z inwestycji.

 

Zakres głównych usług, które będzie wykonywało delfinarium:

– rehabilitacja z udziałem  delfinów butlonosów;

– pływanie rekreacyjne  z delfinami;

– wieczorne karmienie delfinów i mycie zębów delfinom połączone z wykładem o prawidłowym odżywianiu i higienie jamy ustnej;

– szkolenia rehabilitantów, lekarzy i weterynarzy;

– sprzedaż patronatu nad imieniem delfinów (nam jest wszystko jedno czy  delfin będzie się nazywał Coca-Cola, Pabialgina czy też Ustronianka);

– usługi hotelowe i gastronomiczne prowadzone (organizowanie komunii, wesel, zabaw noworocznych i innych uroczystości, sympozjów naukowych, przyjęć urodzinowych dla dzieci itp.;

–  wykonywanie zdjęć pamiątkowych z delfinami;

– sprzedaż zezwolenia na robienie zdjęć profesjonalnych np. do kalendarzy, książek;

–  działalność kiosku z pamiątkami;

– sprzedaż powierzchni reklamowych na obiekcie i wokół niego;

– dzień otwarty dla zwiedzających – 6 razy w roku. W tych dniach delfinarium będzie działało jak  ZOO. Ludzie po kupieniu biletów będą mogli obejrzeć zwierzęta oraz ośrodek;

– i wiele innych usług które przyniosą zyski  m.in. oświadczyny w delfinarium

 

Już podczas budowy zapewnimy ogromną promocję i reklamę. Bardzo medialne będą informacje:

 

– pokazanie  makiety ośrodka;

– wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę delfinarium;

– całkowite pokrycie budynku dachem czyli  tzw. wiecha;

– pierwsze napełnianie basenu wodą;

– wsypywanie ok. 120 ton soli do zbiorników (potrwa to ok. 1 miesiąca);

– przywóz delfinów do kraju;

– ogłoszenie ogólnokrajowego konkurs na wzór  naszej maskotki;

– ogłosimy ogólnokrajowego konkurs na imię naszej maskotki

– rozstrzygnięcia konkursów;

 

Po uruchomieniu delfinarium:

– pierwszy, drugi i trzeci dzień pobytu delfinów w Polsce, pierwszy miesiąc, pierwsze 6 miesięcy oraz pierwszy rok pobytu delfinów w Polsce;

– pierwsze dziecko rehabilitowane przez delfiny;

– pierwsze dziecko urodzone przez kobietę, która będąc w ciąży korzystała z delfinoterapii;

– pokazanie  dzieci cierpiących na bardzo rzadkie schorzenia  rehabilitowane przez delfiny;

– karmienie delfinów,  mycie i leczenie im zębów;

– wykonywanie delfinom EKG, USG itp;

– zabawy delfinów np. granie z nimi w piłkę, malowanie przez nich obrazów;

– przyjazd znanych osobistości do GCD;

– przekażemy mediom wszystkie wyniki najnowszych badań jakie otrzymamy z PAN, ŚlAM oraz współpracujących z nami ośrodków naukowych na świecie;

– będziemy ustanawiali rekord  w wykonaniu największego w kraju delfina z czekolady itp.;

– nasze delfiny staną się bohaterem książeczek dla dzieci. Będą uczyły, że nie wolno skakać do wody w nieznanym miejscu,  bo może to grozić kalectwem, należy dbać o zęby, prawidłowo się odżywiać itp. (Delfiny w bajeczkach będą miały imiona nadane przez sponsorów)

– będziemy organizowali aukcje obrazów namalowanych przez delfiny;

 

Więcej informacji o Górnośląskim Centrum Delfinoterapii jest na www.delfinoterapia.cuprum.pl

 

IDEA BANK 98 1950 0001 2006 0226 4361 0002

Regon : 278248115        NIP : 634-135-27-89

Wpis do ewidencji działalności gospodarczej  numer 75426 z dnia 3 grudnia 2004r.

 

GÓRNOŚLASKIE CENTRUM                                                          UPPER SILESIAN CENTRE

DELFINOTERAPII                                                                                 Of DOLPHIN THERAPY

 

Ul. Tysiąclecia 15/48                                                                   15 Tysiąclecia, flat 48

40-873  Katowice                                                                 40-873  Katowice, Poland

Tel. kom. 604 611-128                                                             mobile phone 604 611-128

e-mail: delfinoterapia@op.pl                                                     e-mail: delfinoterapia@op.pl

www.delfinoterapia.cuprum.pl                                                www.delfinoterapia.cuprum.pl